U četvrtfinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske u košarci, "Svislajon Leotar" pobijedio je u Foči KK "Sutjesku" rezultatom 70:96 (11:23, 22:20, 20:20, 17:33), čime se plasirao u polufinale ovog takmičenja.

kk leotar kk sloboda liga 12

Gosti su od početka utakmice bili u vođstvu, a domaćini su pokušali da ih sustignu.

U prvoj četvrtini na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od 12 koševa. U drugih deset minuta domaći su bili bolji za dva koša, tako se na odmor otišlo sa rezultatom 33:43.

U drugom poluvremenu, krajem treće četvrftine, Sutjeska smanjuje prednost Leotara na šest koševa. Tada igrači trenera Radoslava Ivankovića "dodavaju gas" tako da su četvrtu četvrtinu dobili sa 16 koševa razlike.

Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 70:96.

Najbolji u redovima domaćih bio je Sladoje sa 17 koševa, dok je u redovima Leotara Đorđije Ninković postigao 19 koševa.