U 5. kolu Premijer lige BiH u košarci Liga 10 KK "Svislajon Leotar" poražen je večeras u Bijeljini od KK "Građanski" nakon produžetka 71:69, po četvrtinama (22:6, 9:15, 15:22, 14:17), a u produžetku 11:9. kk-leotar-siroki-prijateljska-utakmica

Trebinjci su loše započeli utakmicu i u prvoj četvrtini postigli su samo šest, a primili 22 koša.

Tri naredne četvrtine dobili su u svoju korist, a prvo izjednačenje bilo je u 36. minutu pri rezultatu 53:53.

Gosti su 24 sekunde pri kraju utakmice izjednačili rezultat, a posljednji napad ekipa iz Bijeljine nije realizovala tako da se otišlo u produžetke.

U produžecima je viđena drama, a Trebinjci su poveli sa 60:62 i to je bilo jedino njihovo vođstvo.

U završnici utakmice - 11 sekundi prije kraja pri rezultatu 69:69, Negovanović realizuje oba slobodna bacanja i na taj način donosi pobjedu svojoj ekipi.

U redovima domaćih Bocka i Negovanović postigli su po 17 koševa, a u redovima gostiju Pelkić je postigao 17 koševa, a Radmilović je imao dabl učinak - 13 koševa i 12 skokova.

Nakon petog kola KK "Svislajon Leotar" ima dvije pobjede i tri poraza.

KK "Građanski": Vlačić, Miladinović 2, Bocka 17, Milošević 8, Marković 12, Svitlica 3, Micić, Milesić, Marojević 4, Vasilić 3, Negovanović 17, Simić 5.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Milanović, Aleksić 9, Pelkić 17, Mijović 10, Đurasović 11, Lužaić 9, Radmilović 13, Radović, Fekete, Ninković, Ignjatić.