U 4. kolu Prvenstva BiH za muškarce u košarci - Liga 10 KK "Svislajon Leotar" pobijedio je u dvorani "Miloš Mrdić" KK "Royal Bosna Jelly" rezultatom 85:60 (20:17, 13:15, 33:13, 19:15).

leotar-bosna-kosarka-liga-10

Trebinjci su večeras pružili odličnu igru i zasluženo trijumfovali nad ekipom iz Sarajeva, i nanijeli im prvi poraz u prvenstvu.

Utakmica je počela vođstvom gostiju sve do rezultata 6:6, kada domaćini serijom 7:0 dolaze do prednosti 13:7. Vođstvo su sačuvali sve do kraja prve četvrtine.

U drugu četvrtinu ušlo se sa rezultatom 20:17 i sve do kraja prvog poluvremena viđena je izjednačena borba oba tima, tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću 33:32.

U trećoj četvrtini nastaje preokret od 25. do 30. minute, kada od rezultata 45:38, domaći stižu na plus 21 koš razlike - 66:45.

U tim momentima sve im je polazilo za rukom. Mijović je u ovoj četvrtini postigao deset koševa, Ninković osam, a Pelkić pet i uz ostale igrače su deklasirali protivnika.

U ovoj četvrtini Leotar je dao 33 koša koliko je dao u cijelom prvom poluvremenu.

Sa rezultatom 66:45 ušlo se u zadnjih deset minuta, a Trebinjci nisu posustajali. I ovu četvrtinu dobili su sa rezultatom 19:15. U zadnjim minutama trener Radoslav Ivanković dao je priliku i igračima sa klupe tako da su svi trebinjski košarkaši večeras učestvovali u ovoj veoma bitnoj pobjedi za njih.

Prvu utakmicu u dresu Leotara protiv Bosne odigrao je i Stefan Fekete koji je prije dva dana potpisao za trebinjski klub i za 20 minuta postigao osam koševa.

Pelkić i Mijović postigli su po 16 koševa ( Mijović je bio bez promašaja jer je ubacio četiri slobodna bacanja i četiri trojke ), Đurasović 13, Lužaić 11 i Ninković 10, a kod gostiju istakao se Delalić sa 12 koševa.

Na kraju utakmice Trebinjci su aplauzima ispratili svoje košarkaše koji su im priredili lijepo košarkaško veče.

Nakon utakmice na licu trenera Radoslava Ivankovića osmijeh i radost jer su njegovi puleni pružili odličnu igru i pokazali šta znaju.

"Mislim da je presudila naša energija i skok jer smo imali 24 skoka više od protivnika, a imali smo i dobar procenat za tri poena", kazao je Ivanković.

Nakon četvrtog kola Leotar ima dvije pobjede i dva poraza

KK "Leotar Svislajon": Kovačević 2, Radović 3, Aleksić 4, Pelkić 16, Mijović 16, Đurasović 13, Lužaić 11, Radmilović 2, Zelenović, Fekete 8, Ninković 10, Ignjatić. Trenere: Radoslav Ivanković.

KK "Royal Bosna Jelly": Sarić, Đorđević 7, Hagins 8, Ikonić 11, Delalić 12, Rešidović 5, Vasi9ljević 1, Dragolj, Bradić, Dragičević 8, Šturanović 6, Durak 2. Trener DEušan Gvozdić.