Rastko Spaić i Aleksandar Bošnjak, članovi Kluba borilačkih sportova Trebinje, ostvarili su odličan rezultat na izbornom takmičenju u Karateu za mlađe uzrasne kategorije koje je održano u organizaciji Karate saveza BiH.

kbs trebinje

Na takmičenju za pionire i nade na kome je učestovalo 90 klubova sa preko 800 takmičara Spaić je osvojio srebrnu medalju u kategoriji 2005. godište do 40 kilograma, dok je bronzanu medalju u kategoriji preko 45 kilograma 2005. godište osvojio Bošnjak.

Oni su ovim rezultatom izborili pravo nastupa na Balkanskom prvenstvu koje će krajem maja biti održano u Beogradu.

KBS Trebinje je nastupio sa 11 takmičara i bio veoma zapažen.

“Oba naša osvajača medalja su imala po šest pobjeda do osvajanja medalja što govori o masovnosti ali i kvalitetu takmičenja. U prvih deset nastupa nismo imali nijedan poraz tako da je i većina naših sportista koji nisu osvojili medalju imala i po tri pobjede”, kaže trener Kluba borilačkih sportova Radomir Milić.