Košarkaši Leotara pobijedili su večeras u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u Trebinju, u okviru 8. kola Lige 6 za prvaka BiH, ekipu sarajevskog "Sparsa" rezultatom 73:53.

leotar igokeaa liga 6

Trebinjci su odlično otvorili utakmicu. Prvu četvrtinu dobili su 18:15, dok su u drugoj pokazali svoju superiornost nad Sarajlijama. Dobili su je rezultatom 21:8. U nastavku utakmice nastavljena je odlična igra izabranika Dragoljuba Vidačića.

U trećoj četvrtini rezultat je bio 19:9, što je i odgovaralo igri na terenu, dok je u posljednjih deset minuta ekipa iz Sarajeva popravila igru, pa je posljednja četvrtina završena rezultatom 15:21.

U redovima Leotara najefikasniji su bili Šakotić, Pelkić i Rikalo sa po 12 postignutih poena, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Glogovac sa 13 pogodaka.

KK "Svislajon Leotar": Komenović, Lužaić, Aleksić, Pelkić, Mijović, Milanović, Rikalo, Đurasović, M. Milanović, Sudžum, Ninković, Šakotić.

KK "Sparsi": Zahiragić, Mičić, Kočić, Čampara, Glogovac, Stepanović, Gegić, Bašić, Gajić, Pirić.