Košarkaši "Svislajon Leotara" pobijedili su večeras u Višegradu, u okviru 18. kola Lige 12, ekipu "Varda HE" rezultatom 80:81, čime su zabilježili treću uzastopnu pobjedu.

kosarka srpska srbija

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena igra obe ekipe. Prva četvrtina završila je rezultatom 18:18, dok je drugu dobio Leotar 17:20. Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru Varde, koja je treću četvrtinu dobila 19:16. Ipak, u posljednjih deset minuta Trebinjci su uspjeli da pobijede sa 26:27, što im je donijelo i novu pobjedu.

Kod gostiju bolji od ostalih bio je Đurasović sa 20 poena, dok je kod domaćina najefikasniji bio Đurđević sa 23 poena.

KK "Svislajon Leotar": Komneović, Lužaić, Aleksić, Pelkić, Mijović, Milanović, Pelkić, Rikalo, Đurasović, Radenković, Sudžum, Ninković, Šakotić.

KK "Varda HE": Frganja, Tasić, Tomašević, Radić, Kojić, Pajović, Ivanović, Dželetović, Petrović, Đurđević, Pečenica, Stanimirović.