Košarkaši Svislajon Leotar sinoć su odigrali utakmicu 10. kola Lige 12 u Bijeljini protiv KK Građanski i izvojevali pobjedu rezultatom 77:80, po četvrtinama ( 20:17, 21:21, 19:22, 17:20 ).

kk leotar utakmica

Tako su se i sa drugog gostovanja iz Semberije Trebinjci vratili uzdignutih ruku.

U prvom poluvremenu domaćini su bili za nijansu bolji protivnik i na odmor se otišlo sa tri poena razlike u korist Građanskog rezultatom 41:38.

Gosti su bolje odigrali drugo poluvrijeme tako da su treću i četvrtu četvrtinu dobili sa po tri koša razlike. Na kraju 40 minuta na semaforu je pisalo 77:80.

Ovo je košarkašima iz Trebinja šesta pobjeda, a košarkaši iz Bijeljine ostali su na tri pobjede.

U redovima domaćina najbolji je bio Erkić koji je imao dabl 12 koševa i 11 skokova i Bogdanović sa 12 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Rikalo i Đurasović sa 14 koševa, ali centar Radenković imao je zapaženu ulogu sa svojim dabl učinkom - 12 koševa i 10 skokova i Pelkić sa 11 koševa.

KK Građanski: Šarić 8, Vranić 11, Radovanović, Bogdanović 12, Erkić 12, Milosavljević 4, Kolaković 3, Milošević 3, Vasilić 1, Simić 15, Trikić 8.

KK Svislajon Leotar: Lužajić 9, Aleksić 7, Pelkić 11, Milanović 6, Rikalo 14, Đurasović 14, Radenković 12, Ninković 1, Šakotić 6.