Košarkaši Svislajon Leotara večeras su ostvarili četvrtu pobjedu u Ligi 12, jer su savladali KK "Varda HE" iz Višegrada rezultatom 76:47, po četvrtinama ( 20:14, 20:11, 15:13, 21:9 ).

Kk leotar varda

Tokom cijele utakmice domaći košarkaši bili su u prednosti. Ovo je bila rutinska pobjeda pa je trener Dragoljub Vidačić dao priliku svim igračima.

Trojica domaćih igrača imala su dvocifreni koš učinak i to Đurasović 15, Rikalo 11 i Šakotić deset koševa.

Leotar je bio dominantan u svim segmentima igre.

Nakon povrede poslije dužeg vremena pred trebinjskom publikom ponovo je zaigrao kapiten Vladimir Aleksić. Za 13 minuta i 21 sekundu provedenih na parketu postigao je osam poena i imao šest skokova, što je za domaće košarkaše veliko ohrabrenje pred sljedeće mečeve.

Poslije utakmice trener Dragoljub Vidačić je rekao Mislim da je večerašnja pobjeda sa velikom razlikom posljedica Vardinog premora, jer su u srijedu imali veoma važnu utakmicu koju su morali dobiti.

"Očigledno su se potrošili i u takvoj situaciji nisu se mogli 40 minuta nositi sa nama", kaže Vidačić.

Što se tiče razigravanja igrača, trener domaćih ističe da mu njegovo trenersko iskustvo govori da na plus trideset ne treba razigravati mnogo igrače jer to ne daje pravi rezultat.

"Igrali smo maltene u najboljoj petorci, povremeno smo ih odmarali zbog ličnih grešaka ili odmora. Sparsima prijetiti ne ide. S druge strane imamo i mi svoje adute, pa ćemo vidjeti šta će ispasti", ističe Vidačić pred sljedeće gostovanje u Sarajevu kod neporažene ekipe Sparsa.

KK "Svislajon Leotar": Komnenović, Lužaić 5, Aleksić 8, Pelkić 8, Mijović 1, Milanović 2, Rikalo 11, Đurasović 15, Radenković 6, Sudžum 2, Ninković 8, Šakotić 10. Trener Dragoljub Vidačić.

KK "Varda HE": Frganja, Tasić, Tomašević 15, Kojić, Đokanović, Pajović 4, Ivanović 2, Dželetović 16, Đurđević, Pečenica 2, Stanimirović 8. Trener Ilija Vidaković.