Fudbaleri Leotara savladali su ekipu Drine HE iz Višegrada u okviru 6. kola Prve lige Republike Srpske rezultatom 1:0, pogotkom Zoranovića u 46. minutu utakmice.

leotar drina he 6 kolo

U prvom poluvremenu viđeno je više odličnih šansi na obje strane, ali treba izdvojiti odličnu reakciju golmana Kolaka u 27. minutu utakmice, kada se ispred njega sa loptom našao igrač Drine. Uspješna reakcija, korner za goste.

Do poluvremena nekoliko odličnih šansi, ali rezultat je ostao ne promijenjen.

Sami početak drugog dijela donio je gol Leotaru. U odličnoj akciji učestvovali su Šešelj i Zoranović. Šešelj je prebacio odbranu Drine i dodao loptu Zoranović, koji je lobovao golmana gostiju i Trebinjce doveo u vođstvo.

Ispostaviće se da će to biti i jedini pogodak na utakmici.

Do kraja utakmice treba izdvojiti priliku fudbalera Drine u 78. minutu, gdje je ponovo zabilježena odlična intervencija golmana Kolaka.

Trener Leotara Rajko Mičeta kaže da poslije današnje pobjede njegov tim ide mirnije u nastavak prvenstva.

"Igrali smo sa dva napadača, jer bodove moramo da sakupljamo kod kuće. Svi dolaze da se brane, i upravo iz nje kontranapadima pokušavaju da ugroze naš gol", kaže Mičeta.

Leotar ima sedam bodova, uz dvije pobjede, jednu neriješenu utakmicu i tri poraza.