Fudbaleri Srbije igraće u finalu Svjetskog prvenstva protiv Brazila za igrače do 20 godina! "Orlići" su došli na korak od sna, pošto su u polufinalu poslije velike borbe i produžetaka savladali vršnjake iz Malija sa 2:1, golom Ivana Šaponjića iz 101. minuta, koji je zamijenio Mijata Gaćinovića u 60. minutu.

srbija mali finale svjetsko prvenstvo

Izabranici Veljka Paunovića su partijama i ponašanjem na šampionatu na Novom Zelandu sve oduševili, pokazali kako se bori za nacionalni tim i vratili vjeru u fudbal, da znamo da ga igramo poslije godina neuspjeha.

Vođstvo Srbiji donio je Živković u 4. minutu utakmice, a izjednačenje ekipi iz Malija Kone u 39. minutu.

"Orlići" su već jednom savladali Mali, u grupnoj fazi Mundijalita kada je bilo 2:0, golovima Sergeja Milinković-Savića i Staniše Mandića. Pored uvodnog poraza od Urugvaja, redom su padali Meksiko za kraj grupne faze, a potom Mađarska poslije produžetaka i SAD nakon dramatičnih penala.

U subotu od sedam ujutru protiv Brazila, koji je deklasirao Senegal sa 5:0, Srbija igra finale Svjetskog prvenstva.