FK "Leotar" je u pretposljednjem kolu Prve lige Republike Srpske poražen u Derventi rezultatom 3:0, poluvrijeme 1:0 od ekipe "Tekstilca".

leotar mladost

Ekipa iz grada na Trebišnjici bila je lider na tabeli samo sedam dana i opet su vodeću poziciju pred zadnje kolo prepustili Rudaru koji je na domaćem terenu pobijedio FK "Kozaru" rezultatom 2:1.

Leotar je dobro počeo meč protiv Tekstilca, napadao je, stvarao prilike, izveo je i četiri kornera, a domaćini nijedan, sve do 39. minutu kada je Duspara sa 20 metara pogodio mrežu Perišića.

Na odmor se otišlo sa minimalnom razlikom u korist domaćina.

Nakon devet minuta u drugom poluvremenu ekipa Rajka Mičete ostaje bez Đajića koji je dobio direktan crveni karton.

Brojčanu nadmoćnost domaći igrači koriste i preko Komlenovića u 63. i Asanovića u 72. minutu dolaze do uvjerljive pobjede 3:0.

Do kraja prvenstva odigraće se još jedno kolo u kojem na Police dolazi ekipa "Podrinja", a sadašnji lider "Rudar" ide u Teslić.

Jedino u slučaju poraza Prijedorčana, a pobjede "Leotara", Trebinjci če završiti na prvom mjestu.

Neriješen rezultat u Tesliću odgovara Rudaru zbog boljeg međusobnog skora, jer su oba puta pobijedili Leotar.

Slijedeće subote dolazi do odluke. Nada uvijek postoji!