Košarkaši "Svislajon Leotara" poraženi su večeras u Laktašima, u okviru prvog kola Lige 6, od ekipe "Igokeee" rezultatom 88:58 (20:17, 20:12, 25:8, 23:20)

kk leotar varda he

Na početku utakmice Leotar je odigrao veoma dobro, tako da je  u 8. minutu vodio sa 13:17, da bi do kraja prve četvrtine serijom 7:0 domaći došli do vođstva od 20:17.

U drugoj četvrtini od rezultata 22:19 Igokea pravi seriju 10:0, tako da dolaze do rezultata 32:19. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 40:30.

Drugo poluvrijeme počinje veoma loše za Trebinjce. Do 27. minuta Igokea dolazi do rezultata 65:36. Do kraja utakmice domaći igrači drže prednost koja je najviše iznosila u 39. minuti plus 34 poena.
Domaći igrači bili su dominantni u skokovima 44 prema 29.

Leotar je večeras igrao bet Vladimira Aleksića.

Sljedeću utakmicu u Ligi 6 Leotar gostuje u Sarajevu protiv Sparsa.

KK "Igokea": Predić, Dimić, Heslip 24, Jorović 7, Knežević 6, Milošević 4, Čekarević 9, Radukić, Drenovac 4, Bunić 14, Maravić 10, Džons 7. Trener: Željko Lukajić.

KK "Svislajon Leotar": Krčum, Lužaić, Pelkić 6, Mijović, Milanovioć 2, Rikalo 7, Damjanović 12, Cvetković 9, Radisavljević 8, Ninković 4, Negovanović 12. Trener: Dragoljub Vidačić.