HERCEG-NOVI - Proteklog vikenda Igalo je ugostilo mlade takmičare u sve popularnijoj borilačkoj disciplini - Džiju džicu, a među njima zapažen rezultat ostvarili su članovi “Leotara”.

dziu dzica klub leotar na kupu mimoze u igalu

Oni su u konkurenciji 17 klubova iz Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine osvojili ukupno 15 medalja - pet zlatnih, četiri srebrne i šest bronzanih odličja, te u jakoj konkurenciji osvojili su u ukupnom plasmanu četvrto mjesto sa 32 boda.

Zlatne medalje osvojili su Marija Gordić, kadeti do 52 kilograma, Ivana Milić, kadeti do 63 kilograma, Milovan Milić kadeti do 66 kilograma, Vasilije Gudelj, kadeti do 81 kilograma i Dejan Sorajić, juniori do 62 kilograma.

Vrijedan uspjeh osvajanjem srebrnih medalja ostvarili su stariji pionir Dejan Jegdić do 50 kilograma, Marko Šupić nade do 45 kilograma, Mihajlo Nožica kadeti do 60 kilograma i Jelena Novčić juniori preko 70 kilograma.

Bronzanim odličjima su se okitili: Damjan Šupić mlađi pioniri do 34 kilograma, Hristina Radan, stariji pioniri do 36 kilograma, Marko Sarić, stariji pioniri do 38 kilograma, Lazar Ilić, stariji pioniri preko 50 kilograma, Pavle Milošević, nade do 37 kilograma i Jovan Porobić kadeti do 60 kilograma.

“Ovo je još jedan od pokazatelja marljivog rada i truda trenera i članova u našem klubu i ujedno odličan početak nove takmičarske sezone", kazao je Lazar Vučković, trener Džiu-džicu kluba "Leotar", dodajući da Trebinjce naredno takmičenje očekuje sredinom sljedećeg mjeseca u Doboju, gdje će učestvovati na Prvenstvu Republike Srpske.

On ističe da je u toku i upis u klub, za koji vlada veliko interesovanje.

"U toku je upis u svim uzrasnim kategorijama. Imamo I kvantitet I kvalitet. Za budućnost našeg kluba ne brinemo”, rekao je Vučković.