Košarkaši "Svislajon Leotara" poraženi su, u okviru 17. kola Premijer lige BiH, večeras u Tuzli od ekipe "Slobode" rezultatom 84:72.

leotar kosarka premijer liga

Tuzlaci su u prvom dijelu pokazali odličnu igru. U prvoj četvrtini bila je izjednačena igra, ali su domaći igrači ipak dobili sa 12:10. U drugih deset minuta Tuzlaci su odličnom igrom u napadu postigli 30, a primili 17 poena, tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 42:27.

U trećoj četvrtini Leotar je zaigrao malo bolje, ali je isto primio puno koševa, 28, a dao 22. Posljednja četvrtina donijela je dobru igru Trebinjaca, ali nedovoljno za pobjedu.  Završena je rezultatom 14:23 u korist Leotara.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Radisavljević sa 15 postignutih poena, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Jurković sa 20 poena.

KK "Svislajon Leotar": Krčum 2, Lužaić, Aleksić 12, Pelkić 10, Mijović 4, Ljubibratić, Rikalo 6, Cvetković 9, Radisavljević 15, Ninković 10, Šakotić 4. Trener: Dragoljub Vidačić

KK "Sloboda": Ibračević, Omerbašić 2, Ahmedić 5, Hasandić 14, Hrnčić 8, Jurković 20, Džambić 5, Tanasilović 2, Marković 10, Muratović, Sarajlić 6, Petrić 12. Trener: Damir Mulaomerović.

U idućem kolu "Leotar" igra kući protiv ekipe "Bosna Rojal".