Košarkaši "Svislajon Leotara" pobijedili su u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u Trebinju, u okviru 6. kola Premijer lige BiH, ekipu "Slobode" iz Tuzle, rezultatom 61:60.

leotar kosarka premijer liga

Prvu četvrtinu Tuzlaci su dobili 12:19, a drugu 12:14. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 24:33. Nastavak meča donio je preokret, ali i još zanimljiviji i uzbudljiviji meć. Momci Dragoljuba Vidačića zaigrali su mnogo bolje. U trećoj četvrtiti rezultat je 19:9 za Trebinjce, dok je četvrta četvtina završena rezultatom 18:18.

U ekipi domaćina najefikasniji je bio Cvetković sa 17 poena koji Leotaru i donio večerašnju pobjedu, kada je deset sekundi prije kraja postigao trojku pri rezultatu 58:60 za Slobodu. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Tuljković sa 19 poena.

KK "Svislajon Leotar": Krčum, Lužaić, Aleksić, Pelkić, Mijović, Milanović, Rikalo, Sudžum, Cvetković, Ninković, Šakotić.

OKK "Sloboda": Ibračević, Pilavdić, Omerbašić, Ahmedić, Hasandić, Latifagić, Džambić, Grošić, Radovanović, Tuljković, Sarajlić, Petrić.