Rukometaši trebinjskog "Leotara" pobijedili su danas u Trebinju, u okviru 8. kola Prve lige Republike Srpske, ekipu "Kotor Varoša" iz istoimene opštine rezultatom 33:26 (17:12) rk leotar prva liga rs

Sve do 20. minuta Leotar je igrao u grču i gubio je 10:12, ali od tada pa do kraja poluvremena Trebinjci su napravili seriju od 7:0. Na odmor se otišlo sa rezultatom 17:12.

Drugo poluvrijeme Leotar je daleko bolje odigrao, tako da je golman Jurković ponovo dao veliki doprinos pobjedi Leotara sa 12 odbrana.

Trebinjci su tokom utakmice ostvarili prednost i od 12 golova razlike. Tada je trener Koraćević pružio priliku mladim igračima. Ovo je peta pobjeda kluba iz našeg grada, koji ima i tri poraza. Na tabeli zauzima četvrtu poziciju.

Dosadašnji najbolji pojedinac u redovima Leotara, golman Danijel Jurković za TrebinjeLive kaže da se u RK "Leotar" osjeća kao kod kuće, uz zahvalnost ekipi jer su ga prihvatili kao domaćeg igrača.

"Vidjelo se da smo mi puno bolji i  presudilo je naše iskustvo", kazao je Jurković.
U narednom kolu Leotar igra protiv ekipe Teslića.

RK "Leotar": Antunović, Savović, Vidačić 1, Komnenovič 1, Vuletić, Bartolović 3, Kolovrat 6, Šešlija 6, Kapor 9, Inić 1, Uljarević 6, Bratić. Trener: Dragiša Koraćević.

RK "Kotor Varoš": Maksimovič, Stojanović 4, Tepić 3, Marković 6, R. Radić 2, Sakan 1, G. Radić 6, Pešević, Radivojević, Serdar 4. Trener: Stamenko Antunić.

Poraz rukometašica Leotara

Rukometašice "Leotara", u okviru 6. kola Prve lige Republike Srpske, izgubile su od ekipe ŽRK "Brod" iz Broda rezultatom 16:20 (9:8).

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta zanimljivoj igri i na kraju trebinjske rukometašice su zasluženo došle do minimalne prednosti. U nastavku utakmice situacija u igri se promijenila. Gošće su daleko bolje igrale, što je rezultiralo krajnjim ishodom, njihovom pobjedom.

ŽRK "Leotar": Begenišić, Gurović, Zubac 6, Samardžić, Vukanović 1, Mišković 1, Anđušić 4, S. Jegdić, Perotić 4, Batinić, Lerić, Valentić, Pravica, Gaćina, M. Jegdić. Trener: Zdravko Komenović.

ŽRK "Brod": Burić 3, Prestovac, Savatić 2, Marijanović, Rakić 8, Šatara 1, Dušanović, Vukman, Gluvak, Prozorac, Žarić 6, Sekulić. Trener: Svetozar Kovačević.