Sinoć je u Sportskoj dvorani u Bileći u okviru 7. kola Prve rukometne lige RS za muškarce odigran komšijski derbi u kome su se sastali domaći Hercegovac i  Leotar iz Trebinja.

rukometasi leotara pobijedili celinac

Derbi je pripao Leotaru konačnim rezultatom 32:27, poluvrijeme 14:14.
Gosti  su prvo poluvrijeme odigrali dosta nervozno pa je domaćin imao prednost od 9:6 i 11:7, ali su serijom od 5:0 uspjeli da povedu, pa se na poluvrijeme otišlo sa neriješenim rezultatom.
Drugo poluvrijeme je obilježio fenomenalni golman Leotara Dražen Jurković, pa su gosti u jednom momentu imali prednost od osam golova razlike. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli samo da smanje rezultat na krajnji ishod  32:27.
Ono što je bacilo sjenku na hercegovački derbi je povreda najboljeg rukometaša Leotara Nikole Bartolovića, koja na sreću nije teže prirode. Najbolji u redovima gostiju bio je Knežević sa 7 pogodaka kao i pomenuti golman Jurković. I ostali dio gostujuće ekipe dao je veliki doprinos ovoj pobjedi.
Nakon sedam kola Leotar ima četiri pobjede i tri poraza uz gol razliku 194:178.
U sljedećem kolu Leotar je domaćin RK Kotor Varošu.