Članovi Kluba borilačkih sportova "Trebinje" osvojili su 14 medalja, tri zlatne, pet srebrnih i šest bronzanih na Prvenstvu Republike Srpske za mlađe uzrasne kategorije koje je juče održano u Bileći.

klub borilackih sportova trebinje prvenstvo rs bileca 2014

Mladi karatisti iz našeg grada su u konkurenciji 220 takmičara iz 19 klubova iz Srpske ostvarili značajan rezultat. Zlatne medalje su osvojili Rastko Spaić, mlađi pionir do 39 kilograma, Miloš Dangubić mlađi pionir preko 39 kilograma i ekipa starijih pionira u borbama koja je nastupila u sastavu Marko Trklja, Miomir Dujanović, Matija Krunić i Aleksa Miljanović.

Srebrnim medaljama su se okitili Marko Trklja stariji pionir preko 45 kilograma, Rastko Spaić u katama mlađi pioniri, Aljoša Ćurić mlađi pionir do 39 kilograma, Anastasija Eraković starija pionirka do 35 kilograma, ekipno mlađi pioniri u borbama u sastavu Rastko Spaić, Aleksa Todorović, Aljoša Ćurić i Ognjen Miljanović.
Bronzane medalje su osvojili Aleksa Miljanović stariji pionir do 45 kilograma, Aleksa Todorović u katama mlađi pionir, Stanko Tegarić mlađi pionir do 34 kilograma, Dejan Ukropina stariji pionir do 45 kilograma i Aleksandar Vuković stariji pionir preko 45 kilograma.

Najuspješniji pojedinac od članova KBS Trebinje je bio Rastko Spaić sa tri osvojene medalje jednom zlatnom i dvije srebrne.