Na tek završenom Državnom prvenstvu Srbije za pionire, koje je održano 21. i 22. marta u Zrenjaninu, učestvovalo je 245 plivača iz 55 klubova.

andjela cuckovic drzavno prvenstvo srbije za pionire zrenjanin

Trebinjka Anđela Čučković, članica Plivačkog kluba „Crvena zvezda“ iz Beograda, po prvi put je osvojila medalje na Državnom prvenstvu, i to jednu zlatnu i tri srebrne. Neprikosnovena je bila u disciplini 200 metara leđno sa vremenom 2.27,29 i osvojila 541 FINA bodova. Srebro je naša sugrađanka osvojila u disciplinama 100m delfin (1.07,05 – 553 FINA bodova), 100m leđno (1.09,14 – 509 FINA bodova) i 200m delfin (2.33,27 – 489 FINA bodova).

Poslije zimskih priprema, takmičenja u Sarajevu i Subotici, Državno u Zrenjaninu je donijelo potvrdu Anđeline dobre forme, i nadamo se odličnim rezultatima već sljedeći vikend na „Serbia open“-u. Anđelinim napretkom zadovoljan je i njen trener Živko Paranos, koji je istakao da rad u kontinuitetu donosi i rezultate.

„Crvena zvezda“ je u ukupnom plasmanu na ovom takmičenju zauzela odlično četvrto mjesto, što najbolje pokazuje kvalitet rada ovog kluba.