Košarkaši trebinjskog "Svislajon Leotara" večeras su u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić", u okviru 12. kola Lige 12, pobijedili ekipu "Posušja" rezultatom 86:69.

leotar gradjanski trebinje kosarka

Trebinjci su odlično otvorili utakmicu i već u prvoj četvrtini pokazali želju za pobjedom i novim bodovima, a dobili su je rezultatom 22:9. I u drugom dijelu dobra igra domaćeg tima, a na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 46:30.

Nastavak utakmice i dalje je bio na strani Trebinjaca. U trećoj četvrtini rezultat je 20:17 za Leotar, da bi u posljednjem dijelu košarkaši Posušja pobijedili sa 20:22.

Kod domaćina najbolji učinak imao je Kajmaković sa 14 postgnutih koševa, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Baković sa 30 koševa.

KK "Svislajon Leotar": Pelkić, Vukadinov, Nikolić, Milanović, Mijović, Bodiroga, Pavlović, Šutulović, Kajmaković, Sudžum, Ninković, Šakotić.

KK "Posušje": Vranješ, Ramljak, M. Lovrić, Širić, Leko, Novak, Jukić, Čutura, Mustapić, Baković, Vlajčić, N. Lovrić.