Na Međunarodnom plivačkom mitingu "Mladi za mlade 2013" u konkurenciji 301 takmičara iz Bugarske, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i BiH, održanom u Sarajevu, blistali su plivači "Olympa".

ivana ninkovic nina zarkovic

Ivana Ninković uspjela je da osvoji dvije zlatne medalje u disciplinama 50m prsno (33:28), 100m prsno (1:14:05) i srebrnu u disciplini 200m prsno sa isplivanim rezultatom 2:46:96, iza slovenke Tanje Šmid, dok je u disciplini 100m delfin osvojila treće mjesto sa rezultatom 1:09:11.

Nina Žarković je takođe uspjela da se domogne dvije zlatne medalje u disciplinama 100m slobodno 59:35 i 50m slobodno 27:14.

Plivač Olympa David Trivić u kategoriji godista 97/98 osvojio je bronzu u disciplini 200m slobodno sa isplivanim rezultatom 2:11:17, a u istoj disciplini se plasirao u B finale i tu trku završio sa mnogo boljim vremenom 2:06:24. David je osvojio bronzanu medalju i u disciplini 200m mješovito sa rezultatom 2:35:34 i u disciplini 100m slobodno 59:18. Četvrti predstavnik Olympa Nikola Bojinović u kategoriji 95/96 godišta osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50m delfin 29:34.

Na kraju mitinga zbirom 4 najbolja isplivana rezultata po FINA bodovima Ivana Ninković zauzela je treće mjesto i osvojila novčanu nagradu.