I put do pakla je često popločan najboljim namjerama. Vjerovatno da učesnici jučerašnjeg sastanka u Ljubinju nisu ni svjesni posljedica koje može izazvati njihov stav da se ide ka usvajanju himne, grba i zastave istočne Hercegovine.
U ovo, moglo bi se reći sudbonosno vrijeme za srpski narod, ono što je najpotrebnije je sloga. Na pomolu su ustavne promjene inicirane željom nekih bošnjačkih političara, a dobrim dijelom usmjerene ka, najblaže rečeno, olabavljivanju Republike Srpske.
Običnom stanovniku Republike Srpske, juče predložene ideje, zvuče separatistički i nadati se da takav prijedlog neće imati uporišta u Parlamentima hercegovačkih opština.
Društvene mreže juče i danas su se pregrijale od uspaničenih i preplašenih građana RS, i što je najvažnije, kako saznajemo, i pojedini članovi SDS-a s pravom se boje da takve ideje vode ka separatizmu. A čim se spomene separatizam, naravno, prva asocijacija je Kosovo, a svi znaju koliko je boli i patnje srpskom narodu donio albanski separatizam.
Vjerovati je da će se ostrašćene glave naših načelnika "ohladiti", i da će dobro razmisliti na koji način će realizovati svoje težnje ka bržem i efikasnijem razvoju istočne Hercegovine, ali, zasigurno, ovo nije put i način već, u ovo teško vrijeme po Srbe, to može dovesti samo do nestanka Republike Srpske.

Da li iz sijenke neko moćan manipuliše pojedinim čelnim ljudima Hercegovine, ili je to bio trenutak njihove političke slabosti? Vrijeme će pokazati, a naravno i pozitivan uticaj srpske javnosti da nije ni vrijeme ni mjesto, ni najmanjem separatističkom istupu i nastupu, već da je vrijeme za srpsku slogu i suživot u miru sa komšijama.
Pomalo nezamislivo je da ljudi koji su, kako kažu, stvarali Srpsku, žele i da je razdijele. Kakvi bi bili to predstavnici naroda kada narod želi jedinstvo, a oni razdor i stvaranje države istočne Hercegovine.
Breme ekonomskih problema u istočnoj Hercegovini je toliko veliko da samo zajedno i u slozi, Vlada i lokalne samouprave mogu pokušati da ih prebrode, a ovakve ideje koje, napominjemo, liče na separatizam, u javnosti izazivaju samo prezir.
Svakom Hercegovcu je stalo da što više novca od hercegovačkih ekonomskih resursa ostane u Hercegovini, ali to se može realizovati samo slogom i razumnim dijalogom između republičke i lokalne vlasti.
Šta Vi mislite o ovome?