Na Međunarodnom plivačkom mitingu ''Zlatni medvjed 2013'' u organizaciji Plivačkog kluba ''Medveščak'' učešće je uzelo 365 takmičara iz klubova Austrije, Švedske, Južne Afrike, Italije, Srbije, Mađarske, Rusije, Ukrajine i BiH, a među njima i veliki broj vrhunskih plivača, od kojih izdvajamo i Cemeroun Van De Burgh iz Južne Afrike.

ivana osvojila zlato

Ivana Ninković je i ovaj put osvjetlala obraz PK "Olymp" osvojivši zlatnu medalju u finalnoj trci 50m prsno gdje je uz isplivanih 32:44 (775 FINA bodova) uspjela da osvoji ubjedljivo prvo mjesto ispred Lane Dragojević 32:91 ( Zagrebački plivački klub) i trećeplasirane Gabrijele Korać 34:63 (PK Mladost Zagreb).

Ivana je prvog dana takmičenja u disciplini 100m prsno uspjela da se plasira u finale kao prvoplasirana sa isplivanim rezultatom 1:13:51, dok je u poslijepodnevnom finalu ovu trku završila na 4. mjestu sa rezultatom 1:13:67.

Nina Žarković već prvog dana takmičenja uspjela je da se plasira u finale kao četvrta u disciplini 50m slobodno, dok je u finalnim trkama završila na 5. mjestu sa isplivanim rezultatom 26:95.