Odbojkašice reprezentacije Crne Gore postigle su svoj cilj. One su pobijedile selekciju BiH 3:1 (23:25, 25:17, 25:18 25:23) i kolo prije kraja kvalifikacija u Igalu obezbijedili drugo mjesto koje ih vodi u drugi krug za SP u Italiji 2014. godine.

reprezentacija BiH na kvalifikacijama u igalu

Do pobjede, Jelena Cvijović i njene drugarice došle su nakon neizvjesne i na trenutak dramatične utakmice. Igrao se četvrti set i kod rezultata 21:20 Racković je uzeo tajm-aut i to je urodilo plodom. Domaće su povele sa 23:21 ali se igračice BiH nisu predavale i izjednačile su na 23:23 . Iskusna Ana Otašević je ubrzo poentirala, a Neda Vujadinović postigla taj zlatni poen za slavlje.

Do radosti „crvenih“ trebalo je proliti mnogo znoja. Krenule su domaće odlično ali igračice BiH su u finišu preokrenule igru i rezulat za njihovo vodstvo. U drugom i trećem setu sigurna igra za vodstvo od 2:1 u setovima, i onda grčevita borba i velika pobjeda djevojaka pred kojima je lijepa budućnost.

U drugoj utakmici ovog kola Hrvatska je rutinskom igrom za 62 minuta pobijedila Makedoniju sa 3:0 (25:15, 25:13, 25:10) i postigla drugu pobjedu i potvrdila kvalitet za prvu poziciju na turniru u Igalu.

Plasman: Hrvatska i Crna Gora po 6, BiH i Makedonija bez bodova.

U nedjelju u posljednjem trećem kolu igraju BiH-Makedonija (17.30) i Crna Gora-Hrvatska (20).