Fudbaleri minhenskog Bajerna novi su prvaci Evrope, pošto su večeras u finalu na londonskom Vembliju savladali Borusiju Dortmund sa 2:1.

bajern prvak evrope

Pehar LŠ bavarskoj ekipi donio je holandski internacionalac Arjen Roben golom u 89. minutu.

Prethodno, strijelac prvog pogotka za Bajern bio je Mario Mandžukić u 60. minutu, osam minuta kasnije izjednačio je Ilkaj Gundogan iz penala.
Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je cijelu utakmicu za Borusiju Dortmund.

Bavarskom klubu ovo je peta titula šampiona Evrope, a prva poslije 2001. godine. Ujedno, ovo je Bajernu prvi trofej u LŠ poslije dva izgubljena finala 2010. i 2012. godine.

bajern pobijedio dortmund i osvojio ligu sampiona

Večerašnje finale bilo je prvo u istoriji u kojem su o tituli prvaka Evrope odlučivala dva njemačka kluba.