Odbojkaška reprezentacija Crne Gore startovala je pobjedom protiv selekcije Makedonije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Italiji 2014. godine.

kvalifikacioni turnir u zenskoj odbojci za svjetsko prvenstvo 2014. godine u italiji igalo 2013

Poslije briljantne igre gdje su prednjačile Jelena Cvijović, Marija Bojović i Ana Otašević u prvom setu, drugi set je bio mnogo neizvjesniji. Gošće su vodile sa 16:20 ali serijom od 9:0 domaće odbojkašice su preokrenule rezultat za uspjeh u ovom setu. I u trećem setu djevojke trenera Rackovića su potvrdile da su bolje od svojih rivalki i postigle svoju drugu pobjedu u istoriju reprezentativnih susreta za dame.

Crna Gora-Makedonija 3:0 ( 25:10, 15:20, 25:20)

Vladimir Racković(Crna Gora) - Bila je ovo teška utakmica za nas. Znali smo da je to ekipa sa kojom možemo da igramo. Prvi set je bio dominantan. Poslije je bilo teže ali sve je bilo na našoj strani.Večeras nas očekuje direktan duel sa BiH i tu ćemo pokušamo da postignemo važnu pobjedu za nas.

Hrvatska -BiH 3:0 (25:15, 25:18, 25:10)

Rutinskom igrom, reprezentacija Hrvatske je opravdala ulogu favorita u grupi. Selekcija BiH igrala je koliko je mogla i orjentiše se prema današnjem duelu sa reprezentacijom Crne Gore.

Večeras u drugom kolu igraju Hrvatska-Makedonija (17.30), Crna Gora-BiH (20.00).

U 14.00 časova predviđeno je da u Igalu igraju veterani Crne Gore i BiH za muškarce.