Fudbaleri Srbije su večeras u Novom Sadu na stadionu "Karađorđe" u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pobijedili selekciju Škotske rezultatom 2:0. Orlovi su igrali, u odnosu na utakmicu u Zagrebu, dosta sigurnije i zasluženo slavili. Golove je postigao Filip Đuričić.

U samo šest minuta fudbaleri Srbije dali su dva gola, a na četiri utakmice nisu uspjeli nijedan.

Zoran Tošić je ostao sam na lijevoj strani, pronašao je Fejsu čiji je udarac izblokiran, ali je lopta došla do Đuričića koji se lijepo okrenuo na petercu i zatresao mrežu Škota u 60. minutu. Nije Srbija dugo čekala za drugi gol. Već u 66. minutu strijelac prvog gola Filip Đuričić još jednom je matirao Maršala, ali je imao veliku ulogu i prije gola. Prvo je natjerao Koldvela na grešku, koju je spremno dočekao Tomović, ušao je u kazneni prostor i počeo da dribla na petercu, nije dodao loptu do Tadića, ali je ona došla do Đuričića koji je pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 2:0.