Plivači PK "Leotar" iz Trebinja su prvog dana Zimskog prvenstva RS u plivanju u Banjaluci osvojili 30 medalja, od čega šest zlatnih, četrnaest srebrnih i deset bronzanih.

plivacima leotara 30 medalja

Anđela Čučković je osvojila tri zlata, i to na 50 metara prsno, na 100 metara leđno u kadetskoj i apsolutnoj konkurenciji. Ona je postala apsolutni prvak Republike Srpske na 100 metara leđno. Pored Anđele, zlatom su se okitili i  Nemanja Mirdinja na 200 metara mješovito, Ana Čučković na 50 metara prsno i Ana Popović na 50 metara prsno.

Sjajne rezultate ostvarile su i naše trebinjke, Ivana Ninković i Nina Žarković, koje su pod bojama PK "Olymp" iz Banjaluke, osvojile ukupno 17 medalja. Od toga je Ivana osvojila 5 zlatnih i 4 srebrne, a Nina takođe 5 zlatnih i 3 srebrne. Ivana je istovremeno proglašena i za najuspješnijeg takmičara ovog prvenstva koje se održava po FINA bodovima.