Fudbaleri Leotara pobjedili su danas u Gradačcu ekipu Zvijezde sa 1:0 u okviru 13. kola BH Telekom Premijer lige BiH.

fk leotar

Leotar je u potpunosti nadigrao domaćina u prvom poluvrmenu i već u 21. minutu preko Radivojevića postigao pobjednički gol. Iako se od tog trenutka od  Zvijezde očekivalo da će krenuti ka golu Milenkovića, to se nije desilo. Leotar je do kraja prvog dijela bio opasniji, a prilike da povise vodstvo su propustili prvo Filipović, a zatim Đerić.

U drugom poluvremenu Zvijezda je igrala dosta odlučnije, pa su za 10. minuta  preko Vehabovića stvorili dvije odlične šanske, ali  odbrana Leotara je bila na mjestu.

Od 72.minute Halilović je zaradio crveni karton, te je tako Zvijezda do kraja igrala sa igračem manje, što je domaćim dodatno otežalo posao, pa nije bilo većih uzbuđenja, osim što su fudbaleri Leotara mogli do novog gola u 90. minutu kada je Filipović propustio dobru šansu. foto. fkleotar/ARHIVA/