Fudbaleri Leotara odigrali su neriješeno 1:1 u Mostaru protiv ekipe Veleža u okviru 8.kola Premijer lige BiH.

FK Leotar

U prvih 45 minuta igre u Mostaru nije bilo pretjeranih uzbuđenja.

Drugo poluvrijeme bilo je zanimljivije od prvog, a bolje su ga otvorili gosti. Leotar je zasluženo stigao do vodstva u 54. minutu. Janković je sa 18 metara šutirao, lopta se od stative odbila u leđa golmana Bobića, a odatle iza gol linije Mostaraca.

U 73. minutu neuspjela ofsjad zamka Veleža. Radivojević izlazi pred Bobića, ali šutira pored gola. Minuta kasnije kazna za propušteno Trebinjaca. Škaljić je probio po lijevoj strani, ubacio za Macu koji je loptu proslijedio do Ćemalovića, a ovaj pogađa za 1:1.

Leotar se sada nalazi na osmom mjestu na tabeli sa 11 osvojenoih bodova, a u narednom kolu, koje je na programu 06. oktobra, Trebinjci će na svom terenu dočekati GOŠK.

LEOTAR: Milenković, Andrić, Šaraba (od 46. M. Cimirot), Radivojević (od 75. Goločevac), Janković, Sušić (od 43. Ponjević), Vasiljević, Novaković, Filipović, G. Cimirot, Marinković. Trener: Vladimir Gaćinović.