Dramu kakvu samo fudbal može da priredi režirali su igrači Kvins Park Rendžersa i Sitija, iz koje su "građani" postali prvaci Engleske posle 44 godine i dva dana. Ali kako. Tako što su Edin Džeko i Serhio Aguero postigli dva gola u nadoknadi vremena i režirali preokret za šampionsko slavlje i trijumf od 3:2. Junajted je bio tako blizu odbrani titule, pošto su savladali Sanderlend sa 1:0, ali su im napadači gradskog rivala pokvarili slavlje.

Ni najbolji filmski režiseri ne bi priredili dramu, kakvu samo fudbal može. Meč na Itihadu između Sitija i Kvins Park Rendžersa sigurno će ući u anale kao jedan od najuzbudljivijih, bar u skorijoj istoriji.

Titula se preselila u plavi deo Mančestera, ali na nesvakidašnji način. Već su svi videli kako kako puleni Roberta Manćinija podižu šampionski pehar, ali su do njega došli izuzetno teško. A činilo se da neće biti tako.

Inicijativa Sitija urodila je plodom pred kraj prvog poluvremena. “Građani” su pleli mrežu oko gola gola KPR-a, ali nikako nisu uspevali da upute završni udarac, sve do 38. minuta.

David Silva je proigrao Jaju Turea, a on doturio loptu do Zabaletu koji je snažno šutirao, te je golman Keni samo odbio loptu u mrežu, nakon čega su tribine na Itihadu gotovo “eksplodirale”!

Muk je nastao odmah po povratku iz svlačionice, a Džoleon Leskot je mogao da postane tragičar Sitija. Loše je odreagovao u jednom skoku i spustio loptu Đibrilu Siseu, koji je savladao Harta i za izjednačenje, da bi potom veliku uslugu domaćinu učinio Džoi Barton.

On je u 55. minutu napravio veliku glupost kada je u gužvi posle prekršaja sa leđa kolenom udario Aguera u butinu, što nije promaklo sudiji Majku Dinu, koji mu je pokazao put u svlačionicu.

Više od pola sata Siti je imao brojčanu prednost, ali sve to je moglo da padne u vodu u 66. minutu - posle prodora Traorea po levoj strani, Maki je ostao sam i glavom nadmudrio Harta, pa se tada činilo da će Junajted ostati prvak.

Od tog trenutka svi su bili na polovini gostiju, a puleni Roberta Manćinija su promašivali šanse i polako se opraštali od titule, kada su na scenu stupili rezervista Edin Džeko i Kun Aguero.

Bosanski napadač je odlično skočio i anulirao zaostatak u prvom minutu nadoknade, da bi argentinski napadač "zapalio" Itihad kada je napravio potpuni preokret u 93. minutu. Za 3:2, za veliku, neopisivu radost, za titulu posle 44 godine.

Junajted je potajno priželjkivao kiks gradskog rivala i želje su im bile uslišene sve do pred sam kraj, kada se desilo ono što samo fudbal može da priredi. "Đavoli" su uradili svoj deo posla, golom Vejna Runija savladali Sanderlend sa 1:0, ali se taj trijumf na kraju ispostavio uzaludnim.

Vruće je bilo i u borbi za Ligu šampiona, u kojoj se ništa nije promenilo u odnosu na pretposlednje kolo.

Arsenal je rano došao u vođstvo kada se na nesvakidašnji način spetljao golman Vest Bromviča Fulop. On je stao među stative umesto povređenog Bena Fostera i već na startu morao da vadi loptu iz mreže - krenuo je po jednu loptu na ivici šesnaesterca i pošto nije smeo da je uhvati, spetljao se pod pritiskom Jusija Benajuna, koji mu je “oteo“ loptu i doneo prednost “tobdžijama“.

Nakon toga usledio je šok za sve navijače Arsenala. U periodu od 12. do 15. minuta odbrana londonskog tima je po ko zna koji put pokazala sve svoje slabosti i kapitulirala u dva navrata. Istina, izjednačujući gol Long je postigao iz ofsajda, da bi za 2:1 pogodio Dorans.

Znali su puleni Arsena Vengera da moraju do trijumfa, jer ih samo on održava na trećem mestu, te je Andre Santos u 30. minutu odlično iskoristio ukradenu loptu Songa i anulirao zaostatak pre odlaska na odmor.

Da ne moraju da se muče kroz kvalifikacije do elite pobrinuo se Loran Košćelni, tako što je glavom iskoristio novu grešku Fulopa i obezbedio slavlje svom timu.

Na drugoj strani, Totenhem je golovima Adebajora i Defoa porazio Fulam sa 2:0, ali je ostao na četvrtom mestu.

Iako je KPR poražen od Sitija, i naredne godine će igrati u Premijer ligi, pošto je Bolton odigrao nerešeno 2:2 sa Stoukom, a bila mu je potrebna pobeda kako bi izbegao selidnu u Čempionšip, u kom će naredne godine igrati i Blekburn i Vulfsi.