U polufinalu Kupa Republike Srpske, KK "Leotar" je izgubio večeras od KK "Mladost" iz Mrkonjić Grada rezultatom 61:79 (15:21, 13:9, 20.27, 13:22).

kk leotar kk mladost kup rs polufinale

Na ovaj način gosti su se plasirali u finale najmasovnijeg takmičenja, gdje će odmjeriti snage sa KK "Student-Igokea".

Gosti su na početku dobro odigrali i nakon pet minuta poveli sa 2:11 i u tom momentu trener Dražen Šegrt zatražio je tajm aut. Leotar je zaigrao bolje i došao do rezultata 13:14, ali na kraju prve četvrtine gosti imaju prednost od 15:21.

Leotar je došao do prvog vođstvoa u 14. minutu sa 22:21, a dva minuta na semaforu je pisalo 26:22. To je bilo i najveće vođstvo domaćina na utakmicim jer su gosti do kraja ove četvrtine preokreću rezultat pa se na odmor otišlo sa 28:30.

U trećoj četvrtini igrači Gorana Sladojevića polako preuzimaju inicijativu tako da povećavaju vođstvo na plus deset u 27. minutu, a kraj treće četvrtine iznosio je 48:57.

U posljednjoj četvrtini gosti opet povećavaju prednost tricom Mijovića na 48:62, a u 35. minutu je rezultat bio 50:66. Konačan rezultat od 61:79 je i najveća prednost gostiju.

Kuriozitet na utakmici je da su tri Trebinjca dali 41 koš - Mijović i Aleksić po tri trojke, dok su dva brata igrala na suprotnim stranama - Mile kod domaćina, Srđan kod gostiju.

U redovima domaćina Raičević sa 20 i Šakotić sa 14 jedini su bili dvocifrenim koš učinkom, a u redovima gostiju Knežević 22, Mijović 16, Aleksić 13 i Milanović sa 12 koševa bili su najbolji pojedinci.

U ovoj utakmici vidila se razlika u kvalitetu ranga takmičenja i individualnim duelima između premijerligaša i člana Prve lige Republike Srpske.

Kako je utakmica odmicala vidio se i hendikep domaćina na centarskim pozicijama i skupljanjem u reketu potvorila se mogućnost gostima za šutiranje trojki u čemu su bili uspješni.

"Zatvoriš reket, otvore te spolja, ali čestitam svojim igračima i apsolutno im ne mogu ništa zamjeriti", rekao je Šegrt.

Šegrt se zahvalio publici koja je i večeras u velikom broju došla u Sportsku dvoranu "Miloš Mrdić".

Leotar sada ima dužu pauzu i startuje sa pripremama 8. januara 2018. godine za nastavak prvenstva 20. januara u Bratuncu.

KK "Leotar": Bokić, Raičević 20, Bratić, Tunguz 2, Vuković 6, Zelenović, Milešić 6, Radmilović 6, M. Milanović, Milidragović, Fimić 7, Šakotić 14. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Mladost": Srdić, Jović, Aleksić 13, Kočović 6, Mijović 16, Jotić, Radivojević 10, Ljuboja, S. Milanović 12, Torbica, Knežević 22. Trener: Goran Sladojević.