U 9. kolu Prve lige Republike Srpske, večeras je KK "Leotar" u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio OKK "Princip-Zvornik" rezultatom 91:74 (21:19, 24:16, 22:15, 24:24). Ovom pobjedom Leotar je u svojoj pobjedničkoj seriji dodao još jedan uspjeh tako da iz devet utakmica ima stotinuodstotni učinak.

kk leotar

Trebinjci su dobro otvorili utakmicu i u prvih pet minutu prednost je iznosila 13:8, ali je nakon prvih deset minuta rezultat glasio 21:19.

U narednoj četvrtini od rezultata 32:28, Leo je "dodao gas" tako da se na odmor otišlo sa plus deset - 45:35. Treba istaći da su već tada u redovima domaćina trojica igrača imala dvocifren koš učinak i to Šakotić 14, Radmilović i Raičević po 10.

Na poačetku drugog poluvremena angažovanija igra domaćeg kluba rezultitala je vođstvom u 27. minutu 65:46, a u zadnju četvrtinu ušlo se sa razlikom od plus 17 - 67:50. Ta razlika održala se i na kraju utakmice ,jer je nakon meča na semaforu pisalo 91:74.

U redovima domaćina na kraju utakmice pet igrača je dalo je dvocifreni broj koševa - Šakotić 21, Radmilović i Raičević po 15, Vuković 12 i Milidragovič 10, a kod gostiju Rajković sa 17 i Gajić sa 16 bili su najistaknutiji pojedinci.

Nakon utakmice trener Dražen Šegrt sa osmijehom na licu primao je čestitke nakon pobjede. Svjestan je činjenice da su njegovi igrači u 15 dana odigrali pet utakmica, od kojih su sve riješili u svoju korist.

"Umorni su igrači, a nije samo to fizički, već i psihički umor, ali to je sasvim normalno u velikim ligama i organizam se mora prolagođavati putem treninga. Do Nove godine je zgusnut raspored jer nas čekaju još dvije utakmice u prvenstvu i Kup Republike Srpske protiv premijerligaša 'Mladosti' iz Mrkonjić Grada", rekao je Šegrt.

U sljedećem kolu Leotar gostuje u Viišegradu gdje ga dočekuje KK "Varda HE".

KK "Leotar": Mijanović, Raičević 15, Kraljević, Tunguz 6, Vuković 12, Zelenović 1, Milešić 9, Radmilović 15, Milanović, Milidragović 10, Prstojević 2, Šakotić 21. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Princip-Zvornik": Jović 3, Kosorić, Matić, Gajić 5, Tijanić, Rajković 17, Kovačević 9, Gavrić 16, Savanović 8, Kolaković 4, Todorović 6, Reljić 6. Trener: Vladan Erić