U 7. kolu Prve lige RS, rukometaši "Leotara" pobijedili su RK "Mladost" iz Banjaluke rezultatom 29:26 (15:14).

rukomet leotar

Tokom cijele utakmice bila je izjednačena borba. Utakmica je do 15. minuta bila gol za gol i tada su domaćini za četiri minuta došli do vođstva od 10:7.

Prednost od tri gola su održali sve do 27. minuta, kada su gosti izjednačili rezultat na 13:13, da bi domaći ponovo smogli snage da daju dva i prime jedan gol za odlazak na odmor sa rezultatom 15:14.

U drugom poluvremenu viđena je izjednačena igra, a onda gosti furiozno od 45 do 49 minuta prave razliku 0:4, a na semaforu je pisalo 20:22.

Nakon ovoga domaci opet velikim naporom u 53. minutu dolaze do 24:23. Do kraja utakmice povećali su razliku za krajnjih 29:26.

Nakon utakmice trener Milan Simonović je rekao da je to bila dosta borbena utakmica i da je njegova ekipa imala dosta problema sa disciplinom u odbrani i napadu.

"Izlazili smo iz kolektivne igre koju smo dogovarali u svlačionici i treba vrijeme za to da se ispravi", kazao je Simonović.

U redovima domaćih treba pohvaliti golmana Savovića koji je imao 13 odbrana i Ninkovića koji je postigao 10 golova, kod gostiju Todorović je postigao 7 golova.

RK "Leotar": Savović, Uljarević 1, Komnenović 5, Bojović, Ćuzulan, Bratić, Ambulija, Tasovac 1, Spaić 1, Ninković 10, Samardžić, Kapor 7, Šešlija 3, Tabaković 1, Petković. Trener:Milan Simonović.

RK "Mladost": Kovačevič 3, Glumičič 4, Kremenović, Krstajić 2, Kos 2, Petrović 3, Latinović, Telen 4, Janjuš 1, Todorović 7, Bjelajac. Trener: Mirko Kos.