U osmini finala Kupa BiH u fudbalu FK "Leotar" je na Policama poražen od FK "Zvijezda 09" iz Etno sela Stanišići, nakon boljeg izvođenja penala, rezultatom 3:4, a utakmica je u regularnom toku završena 1:1.

leotar zvijezda 09

Ovo je bila odlična utakmica u kojoj je uživalo oko stotinjak gledalaca, a kvalitet fudbala je bio na visokom nivou.

I u ovoj utakmici dobijen je pobjednik kao i prije tri sedmice u Kupu Republike Srpske, samo što je tada Leotar bolje odigrao.

Utakmica je počela odlično za domaćina jer je već prvi šut prema golu gostiju završio u mreži gostujućeg golmana Kolaka.

To je bio drugi minut kad je odbijenu loptu Janjić, šutem sa desetak metara pogodio lijevi ugao gostujućeg golmana.

Nakon toga viđeno je dosta prilika Zečevića, Ristića i Prela, a sa druge strane Rakića, Stanića, Mazića, ali bez rezultata. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od 1:0.

U drugom poluvremenu gosti su pritisli na gol Leotara i već u 50. minutu preko Rakića izjednačuju.

Zbunjeno i u grču djelovali su igrači Rajka Mičete sve do 59 minuta. Tada je u kontranapadu bio Zečević koji je ubacio u prazan prostor do Medana, ali sa gol linije, po mišljenju pomoćnog sudije, loptu izbacuje Mažić.

Domaćini su prigovarali na ovu odluku, ali sudija Obradović nije mijenjao svoju odluku.

Zbog prigovora je u gledalište poslat i trener Mičeta.

To je bio signal, to jest dodatni motiv domaćinima koji igraju sve bolje i bolje. Stvaraju prilike preko Janjića kada pogađa stativu u 61. minutu, Ristića u 80. minutu, Todorovića u 83.

Iz slobodnog udarca u 89. minutu kapiten Ramić pogađa prečku, a u kontranapadu Rakićev udarac brani Perišić.

U ovih devedeset minuta treba istaći oba golmana, Perišića i Kolaka koji su svojim odbranama doveli do izvođenja penala.

U penal završnici domaćini su promašili dva, Todorović pogodio stativu, a Medanov udarac Kolak je odbranio, a u redovima gostiju Huseinbašićev šut odbranio je Perišić.

Golove za Leotar iz penala su dali Zečević, Janjić i Ristić, a za goste Stanić, Rakić, Krajišnik i Bajić.

U ovoj utakmici Leotarovi igrači su pokazali kako se bori za boje svoga kluba i ostavili su srce na terenu i mogli su da u regularnom toku izbore plasman među osam najboljih ekipa u Kupu BiH, ali im je sreća okrenula leđa.

Gledaoci su aplauzom ispratli igrače trenera Rajka Mičete koji je nakon utakmice čestitao akterima ove fudbalske predstave na jednoj dobroj i fer igri.

Prema njegovim riječima oba aktera su pokazala da su dostojni prolaza i da je šteta što nije bilo više gledalaca.

"Ova igra je prevazilazila i naš i gostujući rang takmičenja i kad smo došli do jedanaesteraca evidentno je da je to lutrija gdje mali pad koncentracije odlučuje sve", rekao je Mičeta, i dodao da postoji žal što u toku 90 minuta nismo riješili pitanje pobjednika jer smo za nijansu imali bolje šanse.