FK „Leotar“ je u 7. kolu Druge lige Republike Srpske - grupa istok kao domaćin pobijedio je FK „Mladost“ iz Rogatice rezultatom 5:1 (4:0).

leotar mladost

Ovom pobjedom završen je mini ciklus od pet utakmica u 14 dana u kojima su Trebinjci ostvarili četiri pobjede i jedan poraz.

Trebinjci su dobro počeli utakmicu, imali su nekoliko prilika ali sve do 27. minuta nije bilo golova. Tada je Prelo centrirao i nabačenu loptu Todorović je glavom smjestio u mrežu golmana Neškovića.

U 32. minutu centaršut Janjića sa desne strane. Medan prima na prsa, spušta je na nogu i šutira za 2:0. Samo dva minuta kasnije, lopta dolazi do Ristića koji sa desetak metara matira gostujućeg golmana za 3:0.

Tu nije bio kraj golovima Leotara u prvom poluvremenu.

Golman gostiju Nešković u 40. minutu u kaznenom prostoru ruši Medana koji je i izvođač jedanaesterca za 4:0.

Ovim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu viđena su dva gola - po jedan na obje strane.

Gosti su smanjili u 50. minutu, kada je napadač gostiju Močević primio loptu na oko 30 metara, uputio se prema golu Leotara i sa desetak metara pogodio mrežu Perišića za 4:1.

U 63. minutu dosuđen je drugi jedanaesterac u korist domaćina nakon prekršaja gostujućeg igrača Miličevića nad Spaićem. Loptu je na jedanaesterac stavio Spaić i postavio konačan rezultat 5:1.

Rezultat iz prvog poluvremena trener Rajko Mičeta iskoristio je priliku da i igračima sa klupe da šansu, koju su oni i iskoristili.

„Uvijek je lijepo kad pobijedite sa tolikom razlikom, date dosta golova. Popravljena je realizacija - što me raduje i nadam se da ćemo u ovom ritmu nastaviti i u nastavku prvenstva“, rekao je Mičeta.

U sljedećem kolu Leotar ide u goste FK „Guber“ iz Srebrenice.