U šesnaestfinalnoj utakmici najmasovnijeg takmičenja u fudbalu u Kupu Republike Srpske FK „Leotar“ je pobijedio FK „Budućnost“ iz Pilica kod Zvornika rezultatom 3:1 (2:0).

leotar buducnost kup rs

Ovom pobjedom Leotar se plasirao u osminefinala ekipa u Kupu Republike Srpske.

Domaći su počeli agresivno preko Spaića. Imali su šansu, a u 8. minutu golman gostiju brani šut Zečevića. Lopta se odbija do Spaića koji je ubacuje u peterac, a ona pogađa gostujućeg igrača Ivanovića i ulazi u mrežu.

Spaić u 14. minutu sa vrha šesnaesterca šutira poviše gola. Gosti su se oslobodili pritiska domaćih i prvi šut prema golu Perišića bio je u 22. minutu.

U 43. minutu Prelo nakon kornera postiže drugi pogodak i na odmor se otišlo rezultatom 2:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta prilika.

U 55. minutu preko Spaića i Medana, a dvije minute kasnije ponovo preko Medana domaći su imali šanse, ali golman Radić se nije dao iznenaditi.

U 60. minutu na centaršut Stevanovića u skoku je najviši Ivanović i glavom pogađa Perišićev gol. Primljen pogodak nije omeo domaće, pa su imali ponovo priliku u 68. minutu preko Medana koji nije uspio, ali uspio je u 75. minutu kada nakon driblinga sa 18 metara pogađa mrežu gostiju za 3:1.

Gosti su imali priliku da smanje rezultat iz jedanaesterca u 88. minutu, ali Obrenovićev šut odbranio je golman domaćih Perišić.

Tako je ova utakmica završila rezultatom 3:1 i na taj način Trebinjci su se revanširali gostima za poraz u prvenstvu Druge lige Republike Srpske prije desetak dana.