U prvoj prijateljskoj utakmici, RK "Leotar" je u Trebinju poražen od RK "Dubrovnik" rezultatom 17:26 (8:13).

rk leotar rk dubrovnik

Dubrovčani, članovi Prve lige Hrvatske - jug, od početka meča su bili u vođstvu.

Domaći su svoj prvi pogodak dali tek u sedmom minutu i tada je na semaforu pisalo 1:4. Nakon toga, gosti su napravili seriju od 0:5 od 15. do 22. minuta.

U 22. minutu rezultat je bio 4:12, a do kraja prvog poluvremena domaći su supjeli samo da smanje na 8:13.

U drugom dijelu utakmice taj minus iz prvih 30 minuta održavan je sve do 49. minuta, kada su do kraja meča gosti napravili seriju 0:4, tako da je krajnji rezultat bio 17:26.

Nakon utakmice trener Dragiša Koraćević je bio zadovoljan, jer njegovi momci po prvi put nastupaju zajedno.

"Mogu biti zadovoljan fizičkim dijelom jer smo parirali gostima koji s bili spremniji, ali nemamo dovoljno igrača u rotaciji", rekao je Koraćević.

On se nada da će u narednom periodu sve biti u redu i da će njegova ekipa spremno dočekati početak prvenstva u Prvoj ligi Republike Srpske.

RK "Leotar": Savović, Mijanović, Komnenović 2, Bojović 1, Ćuzulan 1, Kapor 2, Uljarević, Vukalović, Tasovac, Spaić, Samardžić, Ninković 8, Tabaković 3, Petković. Trener: Dragiša Koraćević.

RK "Dubrovnik": Janđel, Brnjin 2, Putica 3, Dobrić 2, Bušlje 5, Bevanda 2, Dabelić 1, Srna 4, Barišić, Crnčević, Cikotić, Radić 1, Lončarac 6, Obradović. Trener: Zlatko Saračević.