Ekipa "Nikšića" iz istoimenog grada pobjednik je prvog turnira u malom fudbalu za veterane, nakon što je večeras u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" bila bolja nakon izvođenja penala protiv ekipe "Leotara".

finale turnir veterana trebinje 2017

Nikšićani su u regularnom dijelu utakmice odigrali 2:2 sa Trebinjcima, ali su nakon penala pobijedili rezultatom 6:5.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova. Svi golovi su pali za svega osam minuta tokom drugog poluvremena. Nikšićani su poveli sa 1:0, da bi Trebinjci uspjeli prvo da izjednače, a zatim i da pređu u vođstvo od 2:1.

Ekipa Nikšića se nije predala, pa su ubrzo izjednačili na 2:2, što je bio i konačan rezultat regularnog dijela utakmice.

Pristupilo se izvođenju penala, u kome su Nikšićani bili bolji.

U borbi za treće mjesto ekipa "Loba" iz Trebinja pobijedila je "Lumas" iz Nikšića rezultatom 4:3.

Prvoplasiranoj ekipi pripali su medalje, pehar i nagrada od 1.000 KM, dok je drugoplasiranoj ekipi uz medalje i pehar dodijeljen i ček od 500 KM, a trećeplasiranoj 300 KM.

Za najboljeg igrala turnira proglašen je Veljo Tadić iz ekipe "Nikšića", dok je najbolji strijelac Vučko Bašić iz "Loba". Najbolji golman je Milan Savić iz "Lumasa", dok je najbolji trener Dobroslav Berak - trener BORS-A.

Nagrada publike pripala je golmanu BORS-A Vladu Beraku.

Najatraktivniji igrač turnira je Zoran Đorović iz ekipe "Lumasa", dok je najstariji igrač turnira Bobo Radojičić.

Pehar za fer-plej igru pripao je ekipi "Kondora" iz Trebinja.

Obje večerašnje utakmice ispunile su očekivanja organizatora, što je gromoglasnim aplauzom nagradila i mnogobrojna publika na tribinama

Turnir je organiozovao "Trebinjesport".

finale turnir veterana trebinje 2017 finale turnir veterana trebinje 2017 finale turnir veterana trebinje 2017