U 18. kolu Prve lige Republike Srpske u rukometu večeras su rukometaši "Leotara" pobijedili RK "Slavija" iz istočnog Sarajeva rezultatom 28:25 (13:14).

rukomet-leotar-lokomotiva

Ovom pobjedom Leotar je nanio prvi poraz Slaviji nakon 14 uzastopnih pobjeda, ali i ovim porazom klub iz Istočnog Sarajeva je osvojio prvo mjesto i od naredne sezone takmičiće se u Premijer ligi BiH.

Leotar i dalje ostaje u Prvoj ligi RS, a ovogodišnju ligu završio je na drugoj poziciji.
Utakmicu protiv prvaka Republike Srpske Leotar je otvorio nervozno, pogotovo mlađi igrači koji si promašili dosta otvorenih šuteva.

U početku, nije išlo kako je domaćin to želio, jer su gosti stalno bili u vođstvu sa golom ili dva prednosti - 9:11 u 21. minutu i 12:14 u 27. minutu.

Do kraja je samo domaćin uspio da preko Kapora smanji na 13:14 i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu ponovo su gosti u prednosti sve do 46. minuta, kada je domaćin izjednačio na 20:20, a u sljedećem minutu prelašao je i u vođstvo 21:20.

Od tada Leotar preuzima inicijaticu i do kraja rutinski dolazi do pobjede.

Trener Leotara Dragiša Koraćević je izjavio da je njegova ekipa na kraju zasluženo pobijedila, jer, kako je vrijeme odmicalo, njegovi igrači su igrali sve bolje i bolje.

"Naše ambicije su bile prvo mjesto i mislim da je titula izgubljena u prvom dijelu prvenstva kada su napravljeni kiksevi u Banjaluci i kada nismo imali ekipu koja bi te ambicije ispratila", rekao je Koraćević.

RK "Leotar": Savović, Tasovac, Komnenović, Bojović, Pervan 3,  Kolovrat 2, Milojević, Draganić 6, Spaić, Kapor 3, Tabaković 5, Budović, Inić 5, Ninković, M. Uljarević, R. Uljarević 4. Trener: Dragiša Koračević