Košarkaši "Svislajon Leotar" evidentirali su večeras u Hadžićima treću uzastopnu pobjedu u Ligi za opstanak, nakon što su pobijedili ekipu "Bošnjaka" rezultatom 86:88.

kk-leotar-kk-teodo-1

Ovom pobjedom Trebinjci su ostvarili važan korak ka opstanku u najelitnijem košarkarškom prvenstva u BiH, jer se samo uz maksimalan učinak do kraja prvenstva, i uz "poklapanje" ostalih rezultata, neće preseliti u niži rang takmičenja naredne godine.

Tokom prvog poluvremena, viđena je izjednačena igra oba tima. Igrao se koš za košem, što su pokazali i rezultati prve dvije četvrtine, koje su završile 26:26, odnosno 24:23.

U nastavku meča, Trebinjci su ostvarili pobjede u obje četvrtine, što im je bilo dovoljno da nadoknade zaostatak od jednog poena iz prvog dijela i sa gostovanja se vrate sa nova dva boda.

Treća četvrtina završila je rezultatom 20:22, dok je posljednjih deset minuta okončano rezultatom 16:17.

Na semaforu je stajalo 86:88.

Najefikasniji u redovima Leotara bili su Aleksić sa 29 i Mijović sa 23 poena, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Tuljković sa 30 postignutih koševa.

Leotar je posljednji na tabeli i ima osvojen 21 bod, dok Bošnjak i Mladost imaju po 22 boda.