U prijateljskoj utakmici, pred domaćim navijačima u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić", rukometaši "Leotara" poraženi su večeras od aktuelnog prvaka BiH i člana SEHA lige ekipe "Izviđača" iz Ljubuškog rezultatom 26:36 (12:17).

rk leotar izvidjac (2)

Domaćini su dobro počeli utakmicu i u 7. minutu su bili u vođstvu 6:4, ali već četiri minuta poslije gosti su preuzeli prednost koja su povećavali u kontinuitetu - tako da je najveća razlika u prvih 30 minuta bila na kraju prvog poluvremena - 12:17.

U nastavku meča, izabranici trenera Zdenka Grbavca povećali su vođstvo, pa je prednost u 50. minutu utakmice bila devet golova razlike - 22:31.

Minut prije kraja susreta zabilježena je i najveća razlika i to 22:33.

Do kraja utakmice Trebinjci su uspjeli da smanje prednost Izviđača na realnih minus deset - 26:36.

Ovo je druga pripremna utakmica između ova dva protivnika, što ekipi Dragiše Koraćevića puno znači pred nastavak prvenstva u Prvoj ligi Republike Srpske.

"Mislim da smo pružili dostojan otpor i da je publika uživala u dobroj igri obje ekipe. Utakmice protiv jakih protivnika mnogo znače, jer možemo puno da naučimo od kvalitetnih ekipa", rekao je Koraćević.

Trener "Izviđača" Zdenko Grbavac izjavio je poslije meča da mu je drago što su sa ekipom Leotara odigrali pripremne utakmice, dodajući da rezultat nije bio u prvom planu.

RK "Leotar": Savović, Budović, Draganić 4, Bojović 1, Pervan 3, Kolovrat 3, Tasovac, Spaić, Kapor, Ninković 3, Inić 6, Tabaković 3, Milojević 3, Uljarević, Vukalović, Petković. Trener: Dragiša Koraćević.

HRK "Izviđač": Ivanković, Milićević 3, Grgić 3, Mandić, Čutura 2, Jarak 3, Šarac 6, A. Grbavac 5, Primorac, Kvesić, J. Grbavac 5, Raduš 5, Pavlak 1, Rodin 1, Nikolić 1, A. Grbavac. Trener: Zdenko Grbavac.