Nakon zimske pauze nastavljena je regionalna liga za rukometaše gdje učestvuje i Rukometni klub "Trebišnjica".

rk trebisnjica mokosica turnir

Domaćin turnira bio je RK "Mokošica" iz Mokošice, a pored Trebinjaca učestvovali su RK "Korčula" iz Korčule i RK "Čelik" iz Nikšića.

U prvoj utakmici mladi rukometaši iz našeg grada sastali su se sa domaćinima.

Utakmica je od početka bila izjednačena gdje ni jedna ekipa nije uspjela da napravi osjetniju prednost.

Ipak, rukometaši Mokošice koriste nekoliko grešaka mladih Trebinjaca i na odmor odlaze sa prednošću od tri gola razlike 13:10.

U nastavku se igralo gol za gol. Trebinjci na pet minuta do kraja stižu do izjednačenja. U tim momentima se povrijedio Striković, jedan od ključnih igrača, što olakšalo domaćinima put do pobjede za konačnih 20:16.

U drugoj utakmici, ekipa Trebišnjice, koja je pored povrijeđenog Strikovića nastupula bez još dva standardna igrača koja zbog prehlade nisu ni doputovala u Mokošicu, pružila je odličan otpor prvoplasiranoj Korčuli.

Utakmica tokom prvog poluvremena bila je izjednačena i na odmor se odlazi sa neriješenim rezultatom 10:10.

U nastavku meča viđena je angažovanija igra Korčule koja prelazi u vođstvo od 3-4 gola, koje održavaju većim dijelom drugog poluvremena.

Na kraju, koriste greške Trebišnjice dajući nekoliko lakih golova i time ostvaruju pobjedu od 27:20.

Odigrana je i mala liga 2004. godište i mlađi, gdje je RK "Trebišnjica" pobijedila vršnjake iz Mokošice 12:5.

Sljedeći turnir je u Podgorici za 15 dana.

RK "Trebišnjica": Stojanović (21 odbrana), Ratković 4, Grubačić 4, D. Striković 5, Kandić 3, N. Striković 1, Mačkić 7, Tasovac 2, Mavrić 1, F.Striković 1, Grk 8, Veraja 1.