Košarkaši "Svislajon Leotara" poraženi su večeras na gostovanju u Hadžićima od ekipe "Bošnjaka" rezultatom 72:67, u okviru 8. kola Lige 10 BiH.

kk-leotar-siroki-prijateljska-utakmica

Trebinjci su dobili prvu četvrtinu sa 19:20, ali već u narednih deset minuta domaćini su pokazali bolju igru i zasluženo pobijedili sa 16:12. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 35:32.

U nastavku utakmice viđena je izjednačena igra oba tima. Treća četvrtina pripala je ekipi Bošnjaka - 19:13, dok je posljednja četvrtina pripala Leotaru i to 18:22.

U redovima Leotara bolji od ostalih je bio Pelkić sa 17 postignutih poena, dok je kod domaćina najefikasniji bio Dovadžija sa 19 poena.

KK "Leotar": Kovačević, Milanović, Aleksić 11, Pelkić 17, Mijović, Đurasović 12, Lužaić 4, Radmilović, Radović 3, Fekete 5, Ninković 12, S. Milanović 3.

KK "Bošnjak": Sarajlić, Damjanović 12, Petković, Fazlić, Dovadžija 19, Maksumić, Lulić 7, Mujić 10, Kadić 9, Keso, Ferhatbegović, Buza 15.