RUKOMET – Leotar zabilježio pobjedu na startu prvenstva

Autor: Ž.K./TrebinjeLive Foto: TrebinjeLive
TREBINJELIVE 24. 09. 2016. - 23:14h

Utakmicom RK „Leotar“ i RK „Bijeljina“ počelo je prvenstvo u Prvoj ligi Republike Srpske, a Trebinjci su slavili 45:26, poluvrijeme 18:11.

rk-leotar

Od početka utakmice domaćini su krenuli agresivno i to im se isplatilo jer su iz minuta u minut povećavali vođstvo koje je bilo i pet golova razlike. To je trajalo sve do dvadesete minute kada u tri minuta gosti smanjuju i dolaze do samo gol razlike 11:10. Tada domaćini dodaju gas i na odmor odlaze sa prednošću od sedam golova 18:11.

Odmah na početku drugog poluvremena, igrači Leotara predvođeni kapitenom Uljarevićem nastavljaju sa dobrom igrom tako da u 25 minutu na semaforu je dvocifrena razlika 21:11.

Od 45 minuta, na teren trener domaćih postepeno uvodi mlade igrače koji mu vraćaju dobrom igrom, tako da mladi Tasovac postiže svoj prvi gol u seniorskoj konkurenciji, Spaić postiže 2, Šegrt jedan, a mladi golman Kukrika imao je tri uspješne odbrane.

Na večerašnjoj utakmici najviše golova postigao je Uljarević 11, Kolovrat, Milojević i Pervan sa po 7 golova kod domaćina, a istakao se i golman Savović sa devet odbrana dok je u redovima gostiju bolji od ostalih bio Crepulja sa 8 i Ristić sa 6 golova.

U redovima domaćih treba pohvaliti sve igrače jer su pokazali da imaju kvalitet i da sa pravom ove godine pretenduju na prvo mjesto.

U sljedećem kolu Leotar gostuje u Banjaluci ekipi RK „Borac“.

RK „Leotar“: Savović, Miljanović, Komnenović, Bojović 1, Kolovrat 7, Milojević 7, Tasovac 1, Spaić 2, Kapor 2, Šegrt 1, Kukrika, Ninković 3, Inić 3, Pervan 7, Uljarević 11.

RK „Bijeljina“: Lontoš, Milutinović 1, Crepulja 8, Cvijanović, Šoja 2, Petrović, Jeftić, Latinović 5, Lontoš, Vasilić 4, Ristić 6.

TAGOVI:

Komentari

Svaka cast momci i da vas dogodine gledamo u Premijer ligi.Evo npr Nevesinjci igraju Premijer ligu u rukometu a odbojkasi Foce prvi put u istoriji igraju Premijer ligu u odbojci o Gacankama da ne govorim.Ove u Focu su obisli iz ministarstva i sad ce ih oni finansirati tako i drugi Premijerligasi iz Hercegovine treba da saradjuju sa Ministarstvom za sport i omladinu.Sta da su ti momci otisli negdje u Srbiju pa oni nikad nigdje mogli zaigrati jer su novi i svako gura svoje.Svaka cast nasem narodu svuda gdje ih ima ali npr gledam nase koji su kolonizirali u Vojvodini samo par njih je nesto uradilo a ostalo se sve utopilo tamo sa tim depresivnim mjestanima koji drze rekord u EU po samoubistvima a kod nas u Hercegovini svako djete neki sport trenira,klubovi u vecini slucajeva igraju Premijer ligu ili Prvu ligu RS.Pa ako mu je i do studiranja bolje npr studirati u BN i BL ako vec hoce veci grad imaju i kafice,sportske terene,pozoriste,koncerte a u BN imaju i banju koja je uvjek puna omladine a cijene u BL i BN su 5 puta jeftinije nego u Srbiji.

Odgovori

Bijeljina je veca i razvijenija od Mostara i Tuzle a pritom ona se kao i TB pocela graditi tek poslije Dejtona sad zamislite sta ce biti za koju godinu.Cijene hrane u Bijeljini su vise nego povoljne i mnogo jeftinije nego kod nas u TB jer je kod njih poljoprivreda jako razvijena.Zaboravio si spomenuti Etno selo Stanisic i Semberski salas sa bazenima do njega koji su uvjek puni a posebno Etno selo gdje za vikend dodje po 50 autobusa od Slovenije,Srbije, Makedonije i Grcke,a posto imaju i sportske terene dolaze i sportisti iz svih drzava u okruzenju na razna takmicenja,turnire i pripreme…..tamo je uvjek puno.Ko je isao tim krajem zna da je sve od Zvornika preko Bijeljine i Brckog pa dalje do Doboja,BL i Prijedora sve krcato i puno sto firmi,raznih pogona za preradu a i kuca i zgrada.Igla nema gdje da se baci.Citao sam kod Kuste da su Visegrad naselili Konjicani tako da su sve Hercegovci od Visegrada do TB sto se nadam da ce ponovo i u skoroj buducnosti opet biti nasa hercegovacka zemlja i tu vlada energetski sektor ali i narod koji ima privatne biznise od poljoprivrede preko trgovine.I imamo Sarajevsko-Romanijsku regiju koja je nikla na sred livade i citava su naselja podignuta i oni se naslanjaju na nas i na ove iz Zvornika i da vam ne govorim kako je tu prerada drveta i stocarstvo razvijeno pa najveci otkup mlijeka u RS je tamo i ovaj iz Padjena odatle kupuje.Protiv nas se vodi medijski i ekonomski rat,pokusavaju lazima nered da unesu i da nam uniste najjace firme koje nose drzavu i narod.Pa Jahorina koja je od strane Engleza uvrstena u 10 najboljih skijalista EU se preko balija i njihovih placenika sa BN TV stalno proziva da je tamo krs,da kamen na kamenu nema i sl.A na Bjelasnici je med i mlijeko jel???Pa Jahorina,Mokra Gora,Kop,Stara planina i Zlatibor su lideri zimskog turizma na cijelom Balkanu.Posjeta tim planinama se mjeri sa onim na zapadu.Cuvajmo svoje,postujmo ono sto smo napravili i izgradili i SVI NA REFERENDUM!

Odgovori

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne i stavove internet portala TrebinjeLive.info. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal TrebinjeLive.info zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja.
Evo zbog čega je TrebinjeLive najčitaniji i najuticajniji portal u gradu!