U Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" večeras je odigrana prijateljska utakmica između ŽKK "Trebinje 03" i KKŽ "Crvena zvezda" iz Beograda, u kojoj su gošće slavile rezultatom 49:106, po četvrtinama 12:30, 10:27, 12:23, 15:26.

trebinje-03-zvezda-1

Ova utakmica imala je prijateljski karakter, a domaće košarkašice zvanično još nisu počele sa pripremama jer im prvenstvo počinje tek krajem oktobra, ali su se borile u okvirima svojih mogućnosti.

Za njih nije postojala nijedna izgubljena lopta, trčale su i borile se želeći da renomiranom protivniku pruže što veći otpor.

Od početka meča su košarkašice "Crvene zvezde" povele i svoje vođstvo uvećavale tokom utakmice. Na odmor se otišlo sa rezultatom 22:57.

U drugom poluvremenu ista situacija kao i u prvom. Krajnji rezultat na semaforu glasio je 49:106.

Poslije utakmice radost i osmijeh na licu trenera Milorada Nadaždina, jer su "malene" odigrale utakmicu protiv jakog protivnika i pamtiće današnji dan jer su igrale protiv višestrukih prvakinja Republike Srbije.

Ova utakmica ostaće u pamćenju i gošćama iz Beograda koje su sa aplauzom ispraćene nakon utakmice.

Prije meča, narodni poslanik Luka Petrović i Milica Ijačić uručili su dres sa brojem 7 heroini srpskog i svjetskog sporta Nataši Kovačević. trebinje-03-zvezda-1

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 9, Šapurić 1, Tomašević, Milanović, Vukajlović 2, Jokanović 10, Dostinić 9, Gordić, Šukić 6, Putica, Papović 14, Trklja. Trener: Milorad Nadaždin.

KKŽ "Crvena zvezda": Đorđević 13, Naumčev 9, Bojović 15, Prlja 10, Čubura 5, Ivana Katanić 13, Aleksandra Katanić 12, Ćirić, Đokić 12, Tešić 8, Moljević, Zukanović 8. Trener: Dragan Vukotić.