Fudbaleri Leotara danas su na Policama u 29. kolu Prve lige Republike Srpske - liga za opstanak pobijedili Drinu iz Višegrada rezultatom 3:0 (3:0).

Leotar drina

Nakon poraza u prošlom kolu Trebinjci su uspjeli da se vrate u igru za opstanak u Prvoj ligi.

Leotar je već u 3. minutu poveo golom Perovića, a na asistenciju Sava Andrića. Isti akteri su bili na sceni i za 2:0 u 10. minutu.

Nakon ovog brzog vođstva, Leotar je i dalje nastavio sa dobrom igrom i Cimirot u 32. minutu šutem sa dvadeset metara po zemlji postigao i treći pogodak za domaće. Ispostavilo se da je to i konačan rezuzltat današnje utakmice.

U drugom poluvremenu bilo je šansi na obje strane. U 52. minutu Jovanović, a u 65. i 66. Soldar nisu iskoristili prilike za goste.

U 89. minutu Šešelj izvodi slobodan udarac, ali golman gostiju odlično je reagovao.

Trener Leotara Rajko Mičeta kaže da je za kratko vrijeme ekipu trebalo vratiti u normalan ritam i da se u tome se prilično uspjelo.

"Ovo je dobar rezultat za nas i nova tri boda, ali grčevita borba nam i dalje predstoji i nadamo se da ćemo osvojiti željeno sedmo mjesto koje nas ostavlja u Prvoj ligi Republike Srpske", kazao je Mičeta.

U subotu se igra 30. kolo, a Leotar igra protiv Slobode u Mrkonjić Gradu.