Košarkaši "Svislajon Leotara" poraženi su večeras u Aleksandrovcu od ekipe "Igokee" rezultatom 86:76 i time zauzeli četvrto mjesto u Ligi 6, koje vodi u polufinale plej-ofa za šampiona BiH.

Kk leotar varda

Trebinjci će se u plej-ofu, ponovo, sastati sa Aleksandrovčanima, a ovo će im biti prvi nastup u ovom rangu takmičenja poslije 12 godina

Što se tiče večerašnje utakmice, Igokea je pobjedu obezbijedila već u prvih deset minuta utakmice, poslije kojih je rezultat bio 28:9. Naredne tri četvrtine pobjeda je pripala Trebinjcima, ali je to bilo nedovoljno da obezbijede konačnu pobjedu. Druga četvrtina završena je rezultatom 19:20, treća 19:24, a četvrta 20:23.

U ekipi Leotara najbolji pojedinac bio je Pelkić sa 17 poena, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Šibalić sa 22 poena.

KK "Igokea": Katnić, Pajšalić, Krstić, Kesar, Komatina, Milošević, Albijanić, Šibalić, Radivojević, Lulić, Talić.

KK "Svislajon Leotar": Komneović, Lužaić, Aleksić, Pelkić, Mijović, Milanović, Rikalo, Đurasović, M. Milanović, Sudžum, Ninković, Šakotić.