U 6. kolu Lige 6 za prvaka BiH u košarci večeras je KK "Svislajon Leotar" poražen od KK "Mladost" iz Mrkonjić Grada rezuzltatom 82:87 po četvrtinama (20:24, 28:20, 17:24, 17:19).

leotar mladost

Vidjelo se i večeras da Leotaru ne odgovara igra ekipe na čijem čelu se nalazi trener Goran Sladojević. Domaći su dobro počeli utakmicu. Poveli su i držali vođstvo sve do 8. minuta - 20:15, kada dolazi do preokreta i gosti serijom 0:9 završavaju prvu četvrtinu rezultatom 20:24.

U drugoj četvrtini Mladost čuva prednost, ali Leotar dolazi do izjednačenja u 19. minutu i vođstva i na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od četiri poena razlike - 48:44.

Nastvak utakmice donio je novo vođstvo gostiju, koji u 26. minutu imaju prenost od 57:58, a u posljednju četvrtinu ušlo se pri rezultatu 65:68.

Domaći su večeras odigrali nervoznu utakmicu, a sudijska trojka je u momentima kada se odlučivalo uvijek svojim odlukama išla na štetu Leotara.

Trener gostiju je upotrijebio skraćeni roster i pet igrača su igrala po 36. minuta i svi su imali dvocifren koš učinak.

U timu Leotara Šakotić je postigao 21, Rikalo 18 i Đurasović 10 koševa, dok su kod gostiju Svilar sa 17, Radukić i Knežević sa 16 koševa.

Prihod od prodaje večerašnjih ulaznica biće isplaćen na račun Danijela Pudara, kome je novac neophodan za liječenje.

KK "Svislajon Leotar": Komnenović, Lužaić 2, Aleksić 8, Pelkić 8, Mijović 2, Milanović 7, Rikalo 18, Đurasović 10, Ignjatić, Sudžum, Ninković 6, Šakotić 21. Trener Dragoljub Vidačić.

KK "Mladost": Stoičić, Đuranović 13, Jotić, Knežević 16, Ivetiž 3, Radukić 19, Svilar 17, Dujković 3, Vučković, Jeremić 16. Trener Goran Sladojević.

Nakon šestog kola Leotar ima dvije pobjede i četiri poraza.

U sljedećem kolu Trebinjci gostuju u Kaknju gdje igraju protiv istoimenog domaćina.