Košarkaši Leotara pobjedom započeli takmičenje u Premijer ligi BiH

Autor: Božo Morić Foto: TrebinjeLive
TREBINJELIVE 25. 10. 2014. - 22:01h

Košarkaši „Svislajon Leotara“ pobjedom su započeli takmičenje u Košarkaškom prvenstvu BiH. Oni su večeras u Zenici sa 65:72 pobijedili ekipu „Čelika“.

polufinale kupa bih u kosarci leotar siroki

U više nego odličnoj košarkaškoj predstavi Trebinjci su pobijeli u prvoj i drugoj četvrtini, u trećoj su odigrali neriješeno, da bi četvru četvrtinu izgubili.

Kod Leotara najefikasniji je bio Šakotić sa 17 poena, a slijedio ga je Aleksić sa 15 poena. S druge strane, kod domaćina bolji od ostalih bio je Opaćić koji je dao 17 poena.

Leotar ima visoke ambicije i cilja plasman u Ligu 6, a novi trener Dragoljub Vidačić okupio je respektabilan sastav.

„Još se uigravamo, ima mnogo prostora za napredak i što prvenstvo bude odmicalo, igraćemo sve bolje. Respektujemo svakoga, ne potcjenjujemo niti precjenjujemo sebe, ali imamo kvalitet da ispunimo ciljeve rukovodstva i izborimo plasman među šest najboljih ekipa BiH“, rekao je za „Glas Srpske Vidačić pred ovu utakmicu.